За майже тридцятирічний спортивний період незалежної України встигли формуватися яскраві спортивні особистості, які довели свій клас і на світовому рівні. Отже, сьогодні поговоримо про найбільш видатних українських спортсменів різних видів спорту.
Андрій Шевченко
Європейські футбольні фанати всерйоз дізналися про Україну, багато в чому, завдяки таланту Андрія Шевченка. На молодого форварда київського Динамо звернули увагу вже в кінці дев'яностих років, коли столичний клуб на рівних боровся в Лізі Чемпіонів з європейськими грандами. У 1999 році Шевченко перейшов в італійський «Мілан», за 7 років виступів в якому зумів не тільки виграти внутрішні італійські трофеї, але також і стати переможцем Ліги Чемпіонів сезону 2002/03.
Піком кар'єри футболіста став 2004 рік, коли українець удостоївся престижної європейської премії «Золотий м'яч», як футболіст року в Європі. Влітку 2006 року Шевченко перейшов в лондонський «Челсі». Однак на Туманному Альбіоні демонструвати той футбол, до якого звикли його фанати за час його виступів в Італії, форвард вже не зміг. Оренда вже вікового на той момент гравця назад до Мілану через два роки в Англії вже не могла допомогти капітану збірної України повернути колишню форму, і, в підсумку, Шевченко повернувся в рідне київське Динамо, де і завершив кар'єру в 2012 році. На даний момент Шевченко тренує національну збірну України, і варто визнати, що виходить це в нього досить непогано.
Брати Клички
Стартом професійної спортивної кар'єри Володимира і Віталія Кличко став 1996 год. Незабаром весь світ дізнався про українських силачів, і за майже 20 років виступів на професійному ринзі брати на пару завоювали безліч чемпіонських титулів, змагаючись у важкій вазі. Віталій завершив спортивну кар'єру в 2012 році, перемігши в своєму 47 – му поєдинку проти німецького важкоатлета Мануеля Чарра. Бій завершився нокдауном в другому раунді. Володимир брав участь у 69 боях, і в останньому поєдинку був нокаутований Ентоні Джошуа в одинадцятому раунді. На даний момент старший брат Віталій займає посаду київського міського голови.
Сергій Бубка
Сергій Бубка, перш за все, відомий тим, що став першим спортсменом, який подолав висоту 6 метрів в стрибках з жердиною. Його рекорд протримався трохи більше двох десятиліть. Спортсмен встановлював світові рекорди, виступаючи як за радянську збірну, так і за команду незалежної України. Після завершення спортивної кар'єри Бубка пробував себе в політичній діяльності, а також олімпійський чемпіон є членом різних легкоатлетичних асоціацій, в тому числі і МОК.
Яна Клочкова
Українська плавчиха Яна Клочкова чотири рази ставала олімпійською чемпіонкою, будучи найбільш титулованою спортсменкою України в історії Олімпійських ігор. Крім виступів на Олімпіадах, Клочкова завоювала і безліч інших медалей на чемпіонатах Європи та світу. У 2009 році спортсменка завершила спортивну кар'єру. Її прізвисько «Золота рибка» актуально і сьогоднi, оскільки до цих пір взяти більше золота на Олімпійських іграх, ніж це зробила Клочкова, ніхто так і не зміг.
Анатолій Тимощук
Говорячи про видатних футболістів, ми згадали Андрія Шевченка, втім, він не єдиний з українських гравців, якому вдалося перемоги в Лізі Чемпіонів. Так, Тимощук в складі Баварії грав у фіналі головного єврокубка двічі поспіль, однак взяти вухатий трофей вдалося лише в 2013 році, коли в німецькому фіналі мюнхенці виявилася сильніше співвітчизників з дортмундської Боруссії. Втім, в переможному поєдинку українець так і залишився в резерві весь матч.
Відігравши більшу частину своєї кар'єри за донецький Шахтар, Тимощук досі вважається однією з легенд донецького клубу. Першим іноземним клубом для півзахисника став російський Зеніт, а вже потім українець пішов на підвищення в мюнхенську Баварію, в складі якої відіграв 4 сезони.
Потім було повернення в Зеніт, з яким українець взяв чергове чемпіонство Росії, а завершив кар'єру Тимощук в казахстанському Кайратi. В даний момент Тимощук працює в тренерському штабі Зеніту в якості асистента головного тренера.