Українські клуби далеко не завжди потрапляють в єврокубки, проте якщо це і відбувається, то про стабільні ігри і виходи в плей-офф, говорити доводиться вкрай рідко. Проте, яскраві єврокубкові матчі в історії українських клубів все ж були, і сьогодні згадаємо найбільш пам'ятні гри наших команд на євроарені.

Українські клуби

Ліга Чемпіонів 1997/98: Динамо – Барселона – 3: 0 / Барселона – Динамо – 0: 4

В кінці дев'яностих років київське «Динамо» було серйозним суперником для будь-якого європейського гранда. У команді Валерія Лобановського вже грали майбутнi зірки українського та європейського футболу, такі як Шевченко, Ребров та інші.

На груповій стадії в суперники киянам дісталися ПСВ, Ньюкасл і Барселона. У першому матчі проти каталонців кияни на домашній арені впевнено обіграли Барсу з рахунком 3:0, а на виїзді і зовсім розгромили господарів, вiдписав їм чотири м'ячі. Так, Шевченко оформив хет-трик, а ще один м'яч записав на свій рахунок Сергій Ребров. Примітно, що Динамо завершило той груповий етап на першому місці, а каталонці і зовсім фінішували останніми. Однак, на стадії 1/4 кияни пропустили вперед туринський Ювентус, який і дійшов до фіналу.

Ліга Чемпіонів 1998/99: Динамо – Реал Мадрид – 2: 0

У наступному розіграші Ліги Чемпіонів Динамо продовжило громити своїх суперників. Вийшовши з групи з першого місця, в якій крім Ланса і Панатінаїкоса був і лондонський Арсенал, кияни в чвертьфіналі перемогли мадридський «Реал», який на той момент був чинним володарем кубку.

Гра на Сантьяго Бернабеу завершилася результативною нічиєю, а вже на домашньому стадіоні, завдяки дублю Шевченка, динамівці пробилися в півфінал, де зазнали поразки від мюнхенської Баварії. Напевно, багато хто знає про легендарний фінал 1999 року, в якому Манчестер Юнайтед на останніх хвилинах повністю перевернув гру і вирвав перемогу в самій кінцівці зустрічі.

Ліга Чемпіонів 2000/01: Шахтар – Арсенал – 3: 0

На рубежі століть в українському чемпіонаті Шахтар, як правило, фінішував другим після київського Динамо. Однак сезон 2000/01 запам'ятався гірникам впевненою домашньою перемогою над лондонським Арсеналом. Незважаючи на те, що донецький клуб в підсумку фінішував третім і залишився без плей-офф, перемога над англійським грандом в дебютному євросезоні напевно, сприймалася, з ентузіазмом. Так, в останньому турі гірники закотили канонірам три м'ячі. Втім, вийти з першого місця в групі Арсеналу це не завадило. На стадії 1/4 лондонці вилетіли від Валенсії, яка згодом і зіграла у фіналі, поступившись мюнхенській Баварії.

Кубок УЄФА 2008/09: Шахтар – Вердер – 2: 1

Однозначно, найбільш знаковий матч для всього українського клубного футболу – фінал Кубка УЄФА сезону 2008/09. Цей розіграш турніру став останнім, коли він так називався. У наступному сезоні другий за значимістю єврокубок отримає нову назву – Ліга Європи. Втім, той сезон запам'ятався не тільки тріумфом гірників в фіналі, але також і тим, що в півфіналі між собою зіграли два українські гранди. Примітно, що і інші два учасники 1/2 були з однієї країни. Так, на останніх хвилинах матчу завдяки голу Ілсіньо Шахтар вирвав у Динамо путівку в фінал. Вердер же обіграв співвітчизників з Гамбурга. У вирішальному поєдинку 90 хвилин не вистачило для виявлення переможця, але вже в першому овертаймі Жадсон забив вирішальний гол, який і приніс Шахтарю перший, і поки єдиний для всіх українських клубів, трофей в єврокубках.