Розмови про те, що той чи інший гравець міг перейти в ту чи іншу команду, з точки зору рацiональностi не мають майже нiякої практичної цінності, оскільки трансферу, власне, не сталося. Деякі з таких міркувань і зовсім залишаються на рівні чуток, в той час як інші угоди зриваються з тих чи інших причин. Втім, давайте трохи відпочинемо від сухих фактів і поговоримо про декілька історій, коли відомі футболісти, які грають сьогодні в топ клубах Європи, потенційно могли опинитися в складі однієї з українських команд.

Вірджіл Ван Дейк

Один з лідерів лінії оборони сьогоднішнього Ліверпуля Вірджіл Ван Дейк звернув на себе увагу грандів європейського футболу ще в 2013 році. Так, згідно з однією з версій у списку претендентів на голландця значився і харківський Металіст, проте в підсумку захисник перебрався в Селтік, і, швидше за все, не шкодує про свій вибір. Після двох сезонів у складі шотландської команди Ван Дейк перебрався в АПЛ, де спочатку виступав за Саутгемптон, а з 2018 року грає за Ліверпуль, в якому є одним з лідерів.

Несостоявшиеся трансферы

Роберт Левандовскі

Головний бомбардир Баварії Роберт Левандовскі вважається одним з кращих нападників в світі, і його результати справді вражають. Ще пiд часів виступів за познанський Лех Левандовскі міг опинитися все в тому ж харківському Металісті, проте в боротьбу за перспективного гравця вчасно включилася дортмундська Боруссія і переманила поляка до себе. У складі джмелів Левандовскі відіграв 4 роки, а з 2014 захищає кольори мюнхенської Баварії, з якої вже встиг завоювати цілий ряд як командних, так і індивідуальних трофеїв.

Мохаммед Салах

Можливо, Мохаммед Салах міг потрапити в донецький Шахтар, який завжди славився багатством на легіонерів. Так, згідно з однією з версій, селекціонери клубу звернули увагу Мірчі Луческу на перспективного форварда, коли Салах грав ще в Єгипті. Однак, румунський фахівець не побачив в єгиптянинi потенціал. Тим не менш, талант гравця помітили спочатку в Базелі, а потім Салах переїхав до Лондона, де виступав за Челсі. Пізніше лондонський клуб відправив Салаха в оренду спочатку в Фіорентину, а потім в Рому, і потiм єгиптянин остаточно підписав контракт з римським клубом. Втім, затриматися надовго в Італії Салах не судилося. Так, влітку 2017 року гравець підписав контракт з Ліверпулем, в якому зумів швидко стати лідером атак. У складі мерсисайдців Салах завоював довгоочікуване для Ліверпуля чемпіонство АПЛ, а також виграв з «червоними» Лігу Чемпіонів. Зробити вдалося це з другої спроби, оскільки у фіналі ЛЧ 2018 Ліверпуль поступився Реалу, а вже в 2019 році переміг своїх суперників по чемпіонату Тоттенхем, який в півфіналі, так само як і Ліверпуль, зробив історичний камбек, вирвавши перемогу у Аякса на останній хвилині матчу.

Неймар

Неймар також міг свого часу опинитися в Шахтарі. Звучить досить правдоподібно, адже в донецькому клубі завжди було багато бразильців. Шахтар звертався до Сантосу з приводу трансферу Неймара, але сума, запропонована донеччанами, не влаштувала бразильський клуб. У Барселони ж грошей достатньо, і тому саме на Камп Ноу в 2013 році відправився бразильський форвард. З 2017 року Неймар грає за ПСЖ. Можна припустити, що він, навряд чи, шкодує про втрачену можливість пограти за гірників, адже в складі синьо-гранатових гравець двічі вигравав Ла Лігу і інші внутрішні кубки, а також став тріумфатором Ліги Чемпіонів у сезоні 2014/15.